Takım

Yıltan Palmer

1953 yılında Limasol’da doğdu. 19 mayıs lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ) eğitimini elektrik mühendisi olarak tamamladı. Kıbrıs’ta1990 yılına kadar çeşitli devlet dairelerinde elektrik mühendisi olarak çalıştıktan sonra Planlama İnşaat Dairesi’nden(PİD) emekli oldu. Bu tarihten itibaren 1986 yılında kurulmuş olan Makro Teknik Mühendislik ve Müteahhitlik Ltd’in direktörü oldu ve halen şirketi yönetmeye devam etmektedir.

AYŞE PALMER

Ayşe Palmer 1962 yılında Lefkoşa’da doğdu.Türk Maarif Koleji’den 1980 yılında mezun olduktan sonra kısa bir süre devlet memuru olarak çalıştı. 1986 yılında Makro Teknik LTD’in kuruluşunda yer almak üzere  memuriyetten ayrıldı. Halen şirketin önemli bir ortağı olarak gereken desteği vermektedir.

Ebru Mavioğlu

Ebru Mavioğlu, 17 yıllık iş tecrübesi olan bir muhasabe elemanıdır. Ebru, 1983’te Afyon’da doğdu. Kıbns’a üniversite eğitimini almak için geldi ve 2009’da Yakın Doğu Üniversite’si Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. Mağaza sektöründe yönetici pozisyonunda ve muhasebe alanında tecrübeler kazanmıştır.  2017 yılından itibaren Makro Teknik Mühendislik ve Müteahhitlik Şirketi’nde muhasebe bölümünün sorumlusu olarak iş hayatına devam etmektedir.

İlyas Efendi

İlyas Efendi, iyi bir  tecrübeye sahip Elektrik Mühendisidir. İlyas, 1989 Bulgaristan’da doğdu ve Kıbrıs’ta büyüdü. 2013’de Yakın Doğu Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve askeri hizmetini tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. Şantiyelerde elektrik ve solar enerji sistemleri alanlarında iş tecrübesi edindi. PV uzmanlık sertifikası olan İlyas, 2018 yılından beri Makro Teknik Mühendislik ve Müteahhitlik Şirketi’nde elektrik mühendisi olarak iş hayatına devam etmektedir.

Ebrahim Mohammadgholipour

1989 İran doğumludur. Ebrahim 2016’da İran Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.  Ardından şantiyelerde elektrik alanında iş tecrübesi edindi. 2018 yılında Kıbrıs’a gelerek çeşitli şantiyelerde elektrik işlerinde teknik eleman olarak çalışmıştır. 2020 yılından itibaren Makro Teknik Mühendislik ve Müteahhitlik Şirketi’nde görevini sürdürmektedir.

Balin Palmer

Balin Palmer, 1985 Kıbrıs Lefkoşa doğumludur. İki yıl Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi aldıktan sonra Londra’da eğitim hayatına Laban Müzik ve Dans Konservatuarında devam etti. 6 yıllık Londra hayatının son senesini Postgraduate in Community Dance diploması alarak tamamladı ve Kıbrıs’a geri dönüş yaptı. İş hayatına pilates stüdyolarında çalışarak başladı. Pilates çalışmalarının yanında nefes koçluğu, yoga gibi farklı alanlarda İtalya ve Türkiye’de eğitimler almıştır. 2019 yılından itibaren Makro Teknik Ltd’in yönetimine katkı koymaktadır. Bununla birlikte University of Derby, Psikoloji bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Eralp Kortaç

Eralp Kortaç, 11 yıllık tecrübesi olan bir iletişim danışmanıdır. Eralp, 1987 yılında Kıbrıs’ta doğmuş ve orta eğitimini burada tamamladıktan sonra lisans ve yüksek lisans eğitimini Belçika ve İngiltere’de tamamlamıştır. Kariyeri boyunca American Apparel, Eastpak, Scotch & Soda, Lee Jeans ve Umbro gibi markaların iletişim yönetimini yapmıştır ve şu an freelance iletişim danışmanı olarak çalışmaktadır.

Ali Hürdal

Ali Hürdal, 1957 Kalavason-Limasol doğumludur. Eğitimini ilk olarak şu an ki adıyla Sedat Simavi Endüstri ve Meslek Lisesi Elektrik bölümünde tamamladı. Sonrasında Türk Elektrik Kurumu Soma Eğitim Merkez’inde öğrenim hayatına devam etti. Ardından Kıbrıs Türk Elektrik Kurumunda (KIBTEK) kıdemli teknik eleman olarak çalıştı ve kurumdan emekli olduktan sonra 2003 yılında Makro Teknik Mühendislik Müteahhitlik Şirketinde işe başladı ve halen baş teknisyen olarak işine aktif bir şekilde devam etmektedir.

Ahmet Toto

Ahmet Toto, 1966’da Vadili’de doğdu. Sedat Simavi Endüstri ve Meslek lisesi elektrik bölümünden mezun olduktan sonra 1987’den itibaren elektrik teknisyeni olarak Makro Teknik Ltd’de işe başladı. Halen daha kıdemli elektrik teknisyeni olarak çalışmaya devam etmektedir.

Mehmet Topaktaş

Mehmet Topaktaş, 1972’de Lefkoşa’da doğdu. Sedat Simavi Endüstri ve Meslek lisesi elektrik bölümünden mezun olduktan sonra 1993’den itibaren elektrik teknisyeni olarak Makro Teknik Ltd’de işe başlamıştır. Kıdemli elektrik teknisyeni olarak halen çalışmaya devam etmektedir.